Dzemdību namā viesojas veselības ministrs un Rīgas Domes pārstāvji, lai spriestu par Dzemdību nama tālāko attīstību

15.03.2024 PDF

Šodien, 15. martā, veselības ministrs Hosams Abu Meri, Rīgas Domes (RD) Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētājs Juris Radzevičš un Rīgas Domes Labklājības departamenta direktore Irēna Kondrāte darba vizītē apmeklēja Rīgas Dzemdību namu, lai diskutētu par dzemdību palīdzības attīstības iespējām Rīgā un Rīgas Dzemdību nama vietu nākotnes attīstības koncepcijā.

Tiekoties ar Rīgas Dzemdību nama kolektīvu, veselības ministrs uzsvēra, ka viens no primārajiem vizītes mērķiem ir Dzemdību nama darbiniekiem un sabiedrībai kopumā apliecināt, ka Rīgas Dzemdību namā tiek sniegti augsti kvalitatīvi pakalpojumi, un nesen publiski izskanējušie apgalvojumi par to, ka Dzemdību nams nav dzemdētājām droša vieta, ir nepareiza interpretācija sarunām, kuru laikā Veselības ministrija ar Rīgas Domes Sociālo jautājumu komiteju diskutēja par veselības aprūpes pakalpojumu attīstības virzieniem nākotnē.

Ministrs uzsvēra, ka viņa nākotnes redzējums ir multidisciplinārās sadarbības stiprināšana ar universitātes slimnīcām, kas pacientiem pašvaldību slimnīcās pakalpojumus padarīs vēl drošākus. Vienlaikus tika izteikta atzinība Dzemdību nama ieguldījumam perinatālās jomas attīstībā valstī.

RD Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētājs Juris Radzevičš pozitīvi izteicās par veselības ministra vēlmi stratēģiski domāt par attīstības virzieniem, jo šī brīža vājais punkts ir plānošanas dokumenta trūkums, kurā nākotnes mērķi būtu definēti.

Tikšanās ar nozares profesionāļiem un konstruktīvs dialogs ir labākais veids, kā izprast attīstības virzienus un tos attīstīt, atzina abas amatpersonas.

Show log