Jaundzimušā aprūpe

Pēc dzemdībām jaundzimušais kopā ar māmiņu vai abiem vecākiem uzturas pēcdzemdību aprūpes palātā Mātes un bērna aprūpes nodaļā..

Ja radušies jautājumi par jaundzimušā veselības stāvokli, bērna aprūpi vai zīdīšanu – jaunie vecāki var vērsties pie medicīniskā personāla pēc palīdzības vai padoma jebkurā diennakts laikā.

Atrodoties Mātes un bērna aprūpes nodaļā:

  • bērnu māsas vai vecmātes veic ikdienas apgaitu pie jaundzimušā divas reizes dienā; reizi dienā (parasti rīta pusē) apkopj  un nosver jaundzimušo, izjautā māmiņu par iespējamām problēmām un atbild uz jautājumiem;
  • neonatologs izmeklē mazuli vismaz reizi divās dienās. Vizītes laikā ārts izvērtē jaundzimušā veselības stāvokli un zīdīšanas efektivitāti; nepieciešamības gadījumā bērniņam  nozīmē klīniskās analīzes vai citus izmeklējumus, kā arī  sniedz padomus vecākiem;
  • īpašu uzmanību personāls velta zīdīšanas prasmju apgūšanai un nostiprināšanai. Bērnu māsas un vecmātes palīdz uzsākt zīdīšanu, izskaidro zīdīšanas pamatprincipus.

Aicinām māmiņas  izmantot Dzemdību namā pavadītās dienas, lai ar personāla atbalstu risinātu dažādas problemātiskas situācijas un mājās dodoties Jums būtu pārliecība, ka esat apguvusi zīdīšanas prasmes un turpināsiet bērniņu zīdīt arī turpmāk!

  • Visiem jaundzimušajiem līdz izraksta brīdim  veic skrīninga izmeklējumus  - dzirdes pārbaudi, pulsa oksimetriju jeb asins skābekļa piesātinājuma  mērījumu, kā arī ģenētiskā skrīninga izmeklējumu;
  • pirmajās dienās jaundzimušo vakcinē pret tuberkulozi, lai viņu pasargātu no šīs smagās saslimšanas.

Ja bērniņam ir veselības problēmas, uzsāk viņa ārstēšanu. Vecāki tiek informēti par visiem bērna veselības aspektiem, izmeklējumiem, plānoto rīcības taktiku un iespējamo prognozi.

Ja jaundzimušā un māmiņas veselība ir laba, māmiņu ar mazuli 3.-4. dienā izraksta no Dzemdību nama.

Atsevišķos gadījumos, kad jaundzimušajam ir nepieciešami specifiski izmeklējumi vai ilgstoša ārstēšana, pēc pirmās dzīves nedēļas viņš no Dzemdību nama tiek pārvests uz Bērnu klīnisko universitātes slimnīcu.

 

Show log