Vakcinācija

Rīgas Dzemdību namā dzimušie bērniņi, atbilstoši Latvijas vakcinācijas kalendāram, tiek vakcinēti pret:

  • Tuberkulozi, kas joprojām ir nozīmīgs veselības un dzīvības apdraudējums Latvijā. Ja jaundzimušajam nav kontrindikāciju, tad vakcinācija tiek veikta laika periodā no 3.dzīves dienas līdz izrakstīšanas brīdim no Rīgas Dzemdību namu ar BCG (Bacillus Calmette–Guérin) vakcīnu. Lai minimalizētu iespējamo sarežģījumu risku, vakcīnu jaundzimušā bērna ādā (intrakutāni) pēc neonatologa nozīmējuma ievada tikai speciāli apmācīta bērnu aprūpes māsa ar lielu pieredzi tieši šīs vakcinācijas izdarīšanā.
  • Vīrusa hepatītu B, vienu no pasaulē visplašāk izplatītajām infekciju slimībām, kas var novest pie neārstējama aknu bojājuma. Grūtniecības laikā tiek veikts izmeklējums uz šo saslimšanu, lai būtu iespējams savlaicīgi pasargāt bērnu, ja mātei šī infekcija izrādīsies pozitīva. Vienīgais veids, kā to droši izdarīt, ir vakcinēt šādas māmiņas jaundzimušo nekavējoši pēc piedzimšanas. Šī iemesla dēļ visas grūtnieces tiek izmeklētas uz HBsAg, kas var specifiski apliecināt hepatīta B vīrusa klātbūtni. Ja šis tests ir pozitīvs vai arī datu par HBs antigēna pārbaudes rezultātiem nav, 12 stundu laikā pēc bērna piedzimšanas pēc neonatologa nozīmējuma tiek veikta šī vakcinācija.    

Ambulatoriski var saņemt maksas vakcināciju pret:

Tuberkulozi. Dzemdību namā BCG vakcināciju (BCG - Bacillus Calmete-Guerin) var saņemt zīdaiņi līdz 6 mēnešu vecumam, kas iepriekš nav bijuši vakcinēti dzemdību iestādē. Līdzi jāņem nosūtījums no ģimenes ārsta, pēc 2 mēnešu vecuma ar Mantū (Mantoux) testa rezultāta nolasījumu (veic ģimenes ārsts 24-72 stundas pēc testa izdarīšanas).

Testu var izdarīt ģimenes ārsts vai arī to var saņemt Latvijas Infektoloģijas centra Tuberkulozes un plaušu slimību centra Rīgas ambulatorajā nodaļā Rīgā, Lielvārdes iela 68, 4. korpuss. BCG vakcinācijas cena Dzemdību nama Vakcinācijas kabinetā ietver tikai vakcinācijas māsas darbu, jo pašas BCG vakcīnas izmaksas sedz valsts.

Bērniem, kuri dzimuši Rīgas Dzemdību namā un kuriem bērna veselības stāvokļa, ķermeņa masas vai citu medicīnisku iemeslu dēļ vakcinācija pēc piedzimšanas netika izdarīta, līdz 6 mēnešu vecumam BCG izdarīšana ir bez maksas (spēkā iepriekš aprakstītā kārtība pēc 2 mēnešu vecuma). Bērniem, kuru vecāki iepriekš rakstiski bija atteikušies no vakcinācijas, šis pakalpojums bez maksas nodrošināts netiek.        

Dzemdību nama maksas vakcinācijas cenrādi skatiet ŠEIT

Pirms jebkuras vakcinācijas izdarīšanas nepieciešama ārsta apskate un atļauja vakcināciju izdarīt!

Vakcinācijas kabinets: +371 67011330

Jaundzimušo vakcinācija, atkārtots ģenētiskais skrīnings, otoakustiskā emisija (OAE): +371 26530805

Show log