Dzemdību centrs

Rīgas Dzemdību namā aprūpi dzemdībās visu diennakti nodrošina Dzemdību centrā.

Dzemdības norisinās individuālās dzemdību telpās, kur pēc mazuļa sagaidīšanas pasaulē jaunā ģimene uzturas vēl apmēram divas stundas, pirms došanās uz Mātes un bērna aprūpes nodaļu.

Dzemdībās drīkst piedalīties arī grūtniecei tuva persona. Pavadošajai personai jābūt līdzi personu apliecinošam dokumentam (pasei vai ID kartei), pēdējā gada laikā veikta krūšu kurvja rentgenuzņēmuma atbildei un maiņas apģērbam. Tuvinieka dalība dzemdībās neko papildus nemaksā. Tuvinieks drīkst piedalīties arī ķeizargrieziena operācijā.

Dzemdību centrā visu diennakti aprūpi dzemdībās nodrošina šādi speciālisti:

 

  • sešas vecmātes;
  • trīs ginekologi dzemdību speciālisti, t.sk. darba dienās virsārsts;
  • neonatologs;
  • trīs māsu palīgi.

Darba dienās pacientu aprūpē iesaistās arī Dzemdību centra vadītājs un vecākā vecmāte.

Dzemdību centra speciālisti rūpējas par bērnu piedzimšanu:

  • 12 dzemdību telpās Dzemdību nama septiņstāvu ēkas 7. stāvā;
  • 5 dzemdību telpās Dzemdību nama septiņstāvu ēkas 6. stāvā;
  • 3 operāciju zālēs septiņstāvu ēkas 7. stāvā.

Dzemdību centra projekta mērķis – radīt katrai dzemdētājai augsti tehnoloģisku privāto telpu dzemdību brīdim, lai dzemdības noritētu drošos apstākļos, izvēlēta tuvinieka klātbūtnē un mājīgā vidē.

Dzemdību telpas

12 dzemdību telpas izveidotas 2012. gadā ar Eiropas struktūrfondu un Rīgas domes atbalstu. Tās ir mūsdienīgi tehnoloģiski aprīkotas, mājīgas un komfortablas.

Divas dzemdību telpas aprīkotas ar dzemdību vannām, tajās iespējams dzemdēt ūdenī vai arī relaksēties ūdenī dzemdību procesa laikā. Pirms dzemdībām vecmāte vai ginekologs dzemdību speciālists izvērtē dzemdētājas veselības stāvokli un nosaka to, vai viņa drīkst dzemdēt ūdenī. Arī dzemdību gaitā var rasties situācija, kad mātes vai bērna veselība prasa tās ūdenī neturpināt, tādēļ arī šajās dzemdību telpās ir funkcionālas dzemdību gultas.

5 dzemdību telpas ar Eiropas struktūrfondu atbalstu ir atklātas 2019. gada janvārī. Jaunajās telpās dzemdētājām un viņu piederīgajiem radīta iespējami mājīga un komfortabla vide, kas palīdz īstenot mūsdienīgu, uz pacientu centrētu, individualizētu un privātumu respektējošu aprūpi. 

Show log