Pēcdzemdību aprūpe sievietei

Pēc dzemdībām māmiņu ar jaundzimušo no Dzemdību centra pārvieto uz Mātes un bērna aprūpes nodaļu, kur mediķi uzrauga gan māmiņas, gan bērna veselības stāvokli.

Ikdienas aprūpi, novērošanu un pēcdzemdību vizītes pie jaunajām māmiņām nodrošina vecmātes, pēc nepieciešamības pieaicinot ārstu – ginekologu. Ja nepieciešams, ārsts nozīmē klīniskās analīzes, ultrasonogrāfiskos vai citus izmeklējumus un uzsāk ārstēšanu. Visām māmiņām pēc dzemdībām veic arī plaušu rentgenizmeklēšanu.

  • Izrakstīšana no stacionāra

Parasti uzturēšanās ilgums stacionārā ir 2-3  dienas pēc dabīgām dzemdībām un 4- 5 dienas pēc ķeizargrieziena operācijas, taču gadījumos, ja mātei vai bērnam būs  kādas veselības problēmas, Dzemdību namā būs jāuzturas ilgāk.

Māmiņu ar bērniņu mājās izraksta jebkurā nedēļas dienā – gan darba gan svētku dienās no 12:00 līdz 15:00, pēc tam, kad ginekologs ir apskatījis māmiņu, bet neonatologs – jaundzimušo.

Dodoties mājās tiek izsniegti dokumenti - izziņa par bērna piedzimšanu, izraksts no dzemdību un jaundzimušā veselības aprūpes vēstures.

Ja būsiet izmantojuši Dzemdību nama piedāvātos maksas pakalpojumus, visi maksājumi ir jānokārto pirms izrakstīšanās.

Tepat  Dzemdību nama 1. stāvā, Rīgas Ziemeļu izpilddirekcijas Dzimtsarakstu nodaļas filiālē,  iespējams veikt jaundzimušā reģistrāciju un saņemt bērniņa Dzimšanas apliecību.

 

 

Show log