Vecmātes vizīte mājās

Pēcdzemdību mājas vizīte - kādēļ to vajag? 

Rīgas Dzemdību nams piedāvā jaunajām māmiņām kvalificētu un pieredzējušu vecmāšu pēcdzemdību vizītes mājās. Vecmātes vizītes mājās pēcdzemdību periodā īpaši noderīgas ir jaunajām māmiņām, kuras sagaidījušas savu pirmo mazuli, ģimenēm, kuras mājup devušās drīz pēc dzemdībām vai kurām radušās kādas grūtības.

Sieviete pēc fizioloģiskām dzemdībām mājup var doties jau otrajā vai trešajā dienā. Tas nozīmē, ka kvalificēts medicīnas aprūpes personāls ir blakus salīdzinoši īsu laika posmu, kurā nav iespējams apgūt visas nepieciešamās prasmes mazuļa un sevis aprūpei. Tādēļ var rasties dažādi jautājumi, ko jaunie vecāki labprāt uzdotu speciālistam - vecmātei. 

Kāpēc mājās?

Pēcdzemdību mājas vizītes laikā māmiņa un mazulis saņem vecmātes aprūpi sev patīkamā un pazīstamā vidē. Aprūpe mājās aiztaupa stresu, kas var radīt došanās ārpus mājas. Sievietes savās mājās jūtas daudz brīvāk, var netraucēti uzdot  interesējošus jautājumus  par sevu un mazuļa veselību un aprūpi.

Kas notiek vizītes laikā?

 Pēcdzemdību mājas vizītē vecmāte:

 • Uzklausa un izvērtē pacientes sūdzības
 • Novērtē pacientes psihoemocionālo stāvokli
 • Izmeklē māti un jaundzimušo, atbilstoši protokolam
 • Nepieciešamības gadījumā nodrošina praktisku atbalstu
 • Informē pacienti par: aktivitātēm un atpūtu pēcdzemdību periodā; personīgo higiēnu; uzturu; dzimumdzīvi pēc dzemdībām, zīdīšanu/ jaundzimušā ēdināšanu; jaundzimušā aprūpi un higiēnu; drošības pasākumiem, kas jāveic/ jāievēro, lai netiktu apdraudēta jaundzimušā veselība un dzīvība; neatliekamām situācijām, kad nepieciešams vērsties pie ģimenes ārsta, speciālista vai neatliekamās medicīniskās palīdzības
 • Sniedz situācijai atbilstošas, uz pierādījumiem balstītas rekomendācijas

Kā pieteikties?

Pieteikt vizīti  var Rīgas Dzemdību namā pa tālruni +371 29876008,  darba dienās no 09:00 līdz 15:00. 

Piesakot vizīti, jūs vienosieties par konkrētu vizītes laiku, jo vecmātes ierašanās ir atkarīga no attāluma, kāds jāveic no Rīgas Dzemdību nama līdz Jūsu dzīves vietai. Vēršam Jūsu uzmanību, ka šis pakalpojums tiek sniegts Rīgā un Pierīgā (ne vairāk kā 60 km attālumā).

Pakalpojums tiek nodrošināts darba dienās no 09:00 līdz 18:00, kā arī brīvdienās un svētku dienās, iepriekš vienojoties ar vecmāti.

Vecmātes mājas vizītes ilgums ir 1,5 stundas (neskaitot ceļā pavadīto laiku).

Cik maksā šis pakalpojums? 

Vecmātes mājas vizīte pēcdzemdību periodā ir maksas pakalpojums.   Vienas vizītes (1,5 stundas) cena – 60 EUR, saskaņā ar SIA "Rīgas Dzemdību nams" Maksas pakalpojumu cenrādi.  

Apmaksa veicama ar pārskaitījumu pirms plānotās vizītes, ieskaitot summa Rīgas Dzemdību nama bankas kontā:

Maksājuma mērķī jānorāda: “Vecmātes mājas vizīte. Pacientes vārds, uzvārds, dzīves vietas adrese, kontakttālrunis”.

SIA "Rīgas Dzemdību nams"

 • Vienotais reģ.Nr.40003194600
 • Miera iela 45, Rīga, LV-1013
 • Luminor Bank AS Latvijas filiāle
 • SWIFT/BIC kods: RIKOLV2X
 • Konta Nr.: LV93RIKO0000082124645
 • Reģistrācijas Nr. LV40003194600

 

Show log